Ako to celé začalo..

Zlate ruky - logoKde začať..? Je toho toľko o čo sa s Vami chcem podeliť. Uvediem Vás teda do obrazu. Projekt Zlaté ruky je internetová stránka, ktorá pomáha ľuďom nájsť si dobrého remeselníka cez referencie od predošlých zákazníkov.

Aj v dnešnej dobe internetu, kedy zdanlivo všetci vedia všetko, je prekvapivo ťažké nájsť šikovného a slušného remeselníka, alebo firmu. Toto som s údivom zistil, keď nedávno priateľkyni rodičia rekonštruovali v paneláku bytové jadro. Štandardná vec, ktorú robia tisíce ľudí a aj tak sa museli spoľahnúť na odporučenie od jediného suseda. Nemusím asi veľmi rozvádzať, ako to dopadlo (na hovno). Povedal som si, že predsa musí existovať lepší spôsob. Porozmyšľal som, sadol za počítač a začal pracovať. Trvalo takmer štyri mesiace, kým sa mi podarilo spustiť stránku.

Hlavnou myšlienkou projektu je, že ak by sa všetci “susedia” podelili o svoju skúsenosť v dohodnutom “formáte”, tak by sa hneď všetkým ľahšie orientovalo. Ľudia síce píšu o svojich skúsenostiach kde-tade po fórach, lenže urobiť si obraz, prípadne porovnať kto je lepší je z toho stále veľmi ťažké. Inou možnosťou je otvoriť noviny, zavrieť oči a zapichnúť prst do najväčšej reklamy, lebo tam je najväčšia pravdepodobnosť :) Komu sa ale dovoláte? Je to čistá ruská ruleta.

Preto tým spomínaným “formátom” sú na Zlatých rukách referencie. Referencia je spísaná skúsenosť, ktorá obsahuje popis toho, čo sa robilo spolu so slovným a hviezdičkovým hodnotením. Veľmi dôležité sú tiež fotky. Takto človek hneď vie o čo išlo a ako to dopadlo. Nedávno sme tiež dali remeselníkom možnosť zvereniť aj zákazky bez hodnotenia, tie ale neobsahujú hviezdičky. Tých zmien sa všeobecne od spustenia udialo viac a postupne sa o nich dozviete na tomto blogu.

Na základe referencií sa dá potom veľmi jednoducho rozhodnúť a zhodnotiť, koho sa oplatií, alebo neoplatí osloviť.

K dokonalosti ešte chýbala jedna vec.  Rozhodovať sa podľa referencií je síce super, ale stále to nestačí. Dnes, keď všetci potrebujú vidle na obracanie eur v špajze sa niektorí ľudia orietujú aj podľa ceny. ..a Vám majster povie, že nemá čas.

Na to je na stránke dopytový systém. Napíšete, čo a kedy by ste potrebovali. My obvoláme firmy za Vás a zistíme či môžu a za koľko by to bolo. Vy si vyberiete podľa referencií a ceny. Tram-ta-ta-taaa.. :) potom samozrejme nesmiete zabudnúť napísať referenciu, ako to celé dopadlo. A kruh sa uzatvára, “opláchnuť a opakovať” – ako sa hovorí.

Snáď Vám projekt pomôže a napíšete nejakú tú “refku” aj Vy. Budem rád, keď sem do komentárov napíšete nejaký postreh, prípadne pripomienku. Vďaka, že ste sa dočítali až sem :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>